2 листопада стартує V Міський конкурс літературної творчості ім. Миколи Братана. До участі запрошуються поети та прозаїки віком від 14 років, що проживають на території Херсона. Організатори конкурсу - Управління культури Херсонської міської ради та Херсонська централізована бібліотечна система.
Нижче публікуємо Положення про конкурс.
ПОЛОЖЕННЯ
про V Міський конкурс літературної творчості ім. Миколи Братана
Загальні положення
Міський конкурс літературної творчості (далі – Конкурс) проводиться один раз на два роки, з метою виявлення, стимулювання, розвитку та соціальної підтримки талановитої молоді Херсона (поетів, прозаїків, драматургів) та сприяння їх самореалізації.
Основні завдання:
- сприяння розвитку творчих здібностей і духовних потреб молоді;
- залучення широкого кола громадськості до участі в культурному житті міста;
- сприяння інтеграції молодих літераторів до загальноукраїнського культурного контексту;
- виховання молодого покоління в дусі любові до рідного міста, України та її культури;
- розвиток літературного процесу в Херсоні.
Організатори конкурсу: Управління культури Херсонської міської ради, Херсонська централізована бібліотечна система.
Для підготовки і проведення конкурсу створюється організаційний комітет, до складу якого входять представники управління культури Херсонської міської ради та Херсонської централізованої бібліотечної системи.
Функції оргкомітету:
- розроблення календарного плану заходів щодо підготовки та проведення конкурсу;
- забезпечення поширення інформації про проведення конкурсу, його зміст та умови участі;
- визначення та затвердження кількісного та персонального складу журі;
- забезпечення можливості зв’язку з авторами, прийняття від авторів рукописів для участі в конкурсі;
- організація церемонії нагородження переможців;
- здійснення іншої роботи, необхідної для успішного проведення конкурсу.
Для визначення робіт, що братимуть участь у фіналі конкурсу, оргкомітетом створюється спеціальне журі, до складу якого запрошуються відомі поети й прозаїки, науковці у сфері мови і літератури, літературні критики, журналісти.
Умови проведення та участі у конкурсі
До участі в конкурсі запрошуються автори віком від 14 років, що проживають на території Херсона, які надіслали конкурсні роботи в установленому порядку. Конкурс відбувається у номінаціях «Поезія» та «Проза».
В обох номінаціях суддівство відбувається за трьома віковими категоріями:
учнівська молодь (14-17 років);
студентська молодь (18-23 роки);
дорослі автори (від 23 років).
У номінації «Проза» художня проза, подана на конкурс, має бути не менше ніж 10 000 друкованих знаків з пробілами і не більше ніж 200 000 друкованих знаків з пробілами. У разі, якщо конкурсний твір перевищує норми, зазначені вище, автор надає для участі у конкурсі фрагмент (главу, частину, уривок).
У номінації «Поезія» на конкурс подається не менше ніж 5 віршованих творів. Загальний обсяг авторських поезій (чи обсяг поеми) не повинен перевищувати 50 000 друкованих знаків з пробілами.
Твори, які подаються на конкурс, мають бути написані українською або російською мовами. Тематика творів не обмежена.
Порядок подання робіт
Конкурсні роботи приймаються оргкомітетом з 2 листопада 2020 до 12 березня 2021 року (включно) бібліотекарем з питань координації Херсонської централізованої бібліотечної системи за електронною адресою: [email protected]. Твори, подані на іншу електронну адресу, не будуть прийматися.
Також електронний файл з твором можна подавати бібліотекареві з питань координації особисто, за адресою м. Херсон, вул. Потьомкінська, 97 (Центральна бібліотека ім. Лесі Українки). Часи прийому: щоденно з 10.00 до 12.00, з 14.00 до 16.00, крім суботи та неділі.
Електронний документ має бути підписаний прізвищем автора (псевдо) та жанром, наприклад: Іваненко. Проза.
В електронному документі має міститься тільки текст (без ілюстрацій). На початку тексту автор обов'язково зазначає: прізвище та ім'я, дату народження, номер телефону, адресу електронної пошти (e-mail), назву твору. Якщо автор бажає, щоб його твір, у разі перемоги, був надрукований під псевдо – це зазначається поряд зі справжнім іменем на початку документа.
Твори приймаються лише в електронному форматі.
Роботи, автори яких не дотрималися наведених вище умов подання, прийматися не будуть!
Робочою групою конкурсу твори систематизуються відповідно до конкурсних категорій, особиста інформація з них видаляється (вона лишається відомою робочій групі), твори шифруються анонімними кодами і передаються журі.
Члени журі не володіють жодною інформацією про автора, окрім коду, і, таким чином, оцінюють роботи виключно за їхньою художньою якістю.
У випадку недотримання норм Положення, оргкомітет має право відхилити твір.
Телефони для довідок: 49 04 00 (Херсонська ЦБС);
32 17 18 (управління культури ХМР).
Е-mail: [email protected]
Журі конкурсу
Склад журі Конкурсу погоджується з усіма членами оргкомітету та затверджується його головою. До складу журі включаються професійні літератори, діячі культури та мистецтва, представники засобів масової інформації, громадські діячі.
Кожен з членів журі протягом квітня-травня 2021 року ознайомлюється з конкурсними творами, викладає свої коментарі та виставляє бали за 10-ти бальною шкалою. Свої оцінки члени журі подають до робочої групи в електронному документі, оформленому наступним чином: код автора, бал, коментарі. Робоча група співвідносить коди з іменами авторів, після чого формує рейтинг переможців.
У випадку, якщо максимальний підсумковий бал буде рівним у двох і більше творів, голова оргкомітету і голова журі разом, використовуючи письмові коментарі членів журі, визначають твір/твори, що перемогли у конкурсі по номінаціях.
Нагородження переможців
Визначення переможців здійснює журі у кожній з 2-х номінацій за трьома віковими категоріями.
Переможцем конкурсу є особа (або кілька осіб), чий твір отримав максимальну кількість балів і визнаний найкращим у відповідній номінації.
Автори, які стали переможцями конкурсу в номінаціях „Проза” та „Поезія” нагороджуються дипломами управління культури Херсонської міської ради за зайняте 1, 2 і 3 місце, а також пам’ятними подарунками.
Незалежно від номінації журі має право присвоїти окремі відзнаки:
- „Відкриття року” - найкращому молодому конкурсанту за твір, який ще не був опублікований;
- „Визнання” - за видатний вклад у розвиток мистецтва й багаторічну плідну та сумлінну працю;
- „Постать” - за кращий твір, присвячений видатній особистості Херсона: культурному, науковому діячу, політику, іншій видатній особистості;
- «Надія» - юному конкурсанту, який робить перші талановиті кроки у літературній творчості (у віковій категорії від 14 до 17 років).
За підсумками проведення конкурсу видається збірка творів переможців V Міського конкурсу літературної творчості ім. Миколи Братана (протягом липня – серпня 2021 року). Також, автор дає згоду на публікацію у будь-якому виданні, що запропонував оргкомітет конкурсу. Розповсюдження збірки проводиться протягом 2021 року на культурно-мистецьких заходах, серед бібліотечних закладів Херсона, професійних митців та діячів аматорського мистецтва.
Урочисте нагородження переможців відбувається у вересні-жовтні 2021 року.
Фінансування конкурсу
Фінансування конкурсу здійснюється за рахунок міського бюджету згідно з Міською програмою культурно-масових, мистецьких заходів і підтримки заходів у рамках проведення міжнародних, всеукраїнських, міських фестивалів та конкурсів на 2021 рік, а також інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.