(0552) 32-17-18  вул. Гімназична (Червоностудентська), 7

Шукати на сайті

Реєстрація

2 листопада стартує V Міський конкурс літературної творчості ім. Миколи Братана. До участі запрошуються поети та прозаїки віком від 14 років, що проживають на території Херсона. Організатори конкурсу - Управління культури Херсонської міської ради та Херсонська централізована бібліотечна система.

Нижче публікуємо Положення про конкурс.

ПОЛОЖЕННЯ

про V Міський конкурс літературної творчості ім. Миколи Братана

Загальні положення

Міський конкурс літературної творчості (далі – Конкурс) проводиться один раз на два роки, з метою виявлення, стимулювання, розвитку та соціальної підтримки талановитої молоді Херсона (поетів, прозаїків, драматургів) та сприяння їх самореалізації.

Основні завдання:

- сприяння розвитку творчих здібностей і духовних потреб молоді;

- залучення широкого кола громадськості до участі в культурному житті міста;

- сприяння інтеграції молодих літераторів до загальноукраїнського культурного контексту;

- виховання молодого покоління в дусі любові до рідного міста, України та її культури;

- розвиток літературного процесу в Херсоні.

Організатори конкурсу: Управління культури Херсонської міської ради, Херсонська централізована бібліотечна система.

Для підготовки і проведення конкурсу створюється організаційний комітет, до складу якого входять представники управління культури Херсонської міської ради та Херсонської централізованої бібліотечної системи.

Функції оргкомітету:

- розроблення календарного плану заходів щодо підготовки та проведення конкурсу;

- забезпечення поширення інформації про проведення конкурсу, його зміст та умови участі;

- визначення та затвердження кількісного та персонального складу журі;

- забезпечення можливості зв’язку з авторами, прийняття від авторів рукописів для участі в конкурсі;

- організація церемонії нагородження переможців;

- здійснення іншої роботи, необхідної для успішного проведення конкурсу.

Для визначення робіт, що братимуть участь у фіналі конкурсу, оргкомітетом створюється спеціальне журі, до складу якого запрошуються відомі поети й прозаїки, науковці у сфері мови і літератури, літературні критики, журналісти.

Умови проведення та участі у конкурсі

До участі в конкурсі запрошуються автори віком від 14 років, що проживають на території Херсона, які надіслали конкурсні роботи в установленому порядку. Конкурс відбувається у номінаціях «Поезія» та «Проза».

В обох номінаціях суддівство відбувається за трьома віковими категоріями:

учнівська молодь (14-17 років);

студентська молодь (18-23 роки);

дорослі автори (від 23 років).

У номінації «Проза» художня проза, подана на конкурс, має бути не менше ніж 10 000 друкованих знаків з пробілами і не більше ніж 200 000 друкованих знаків з пробілами. У разі, якщо конкурсний твір перевищує норми, зазначені вище, автор надає для участі у конкурсі фрагмент (главу, частину, уривок).

У номінації «Поезія» на конкурс подається не менше ніж 5 віршованих творів. Загальний обсяг авторських поезій (чи обсяг поеми) не повинен перевищувати 50 000 друкованих знаків з пробілами.

Твори, які подаються на конкурс, мають бути написані українською або російською мовами. Тематика творів не обмежена.

Порядок подання робіт

Конкурсні роботи приймаються оргкомітетом з 2 листопада 2020 до 12 березня 2021 року (включно) бібліотекарем з питань координації Херсонської централізованої бібліотечної системи за електронною адресою: [email protected]. Твори, подані на іншу електронну адресу, не будуть прийматися.

Також електронний файл з твором можна подавати бібліотекареві з питань координації особисто, за адресою м. Херсон, вул. Потьомкінська, 97 (Центральна бібліотека ім. Лесі Українки). Часи прийому: щоденно з 10.00 до 12.00, з 14.00 до 16.00, крім суботи та неділі.

Електронний документ має бути підписаний прізвищем автора (псевдо) та жанром, наприклад: Іваненко. Проза.

В електронному документі має міститься тільки текст (без ілюстрацій). На початку тексту автор обов'язково зазначає: прізвище та ім'я, дату народження, номер телефону, адресу електронної пошти (e-mail), назву твору. Якщо автор бажає, щоб його твір, у разі перемоги, був надрукований під псевдо – це зазначається поряд зі справжнім іменем на початку документа.

Твори приймаються лише в електронному форматі.

Роботи, автори яких не дотрималися наведених вище умов подання, прийматися не будуть!

Робочою групою конкурсу твори систематизуються відповідно до конкурсних категорій, особиста інформація з них видаляється (вона лишається відомою робочій групі), твори шифруються анонімними кодами і передаються журі.

 Члени журі не володіють жодною інформацією про автора, окрім коду, і, таким чином, оцінюють роботи виключно за їхньою художньою якістю.

У випадку недотримання норм Положення, оргкомітет має право відхилити твір.

 Телефони для довідок: 49 04 00 (Херсонська ЦБС);

 32 17 18 (управління культури ХМР).

Е-mail: [email protected]

Журі конкурсу

Склад журі Конкурсу погоджується з усіма членами оргкомітету та затверджується його головою. До складу журі включаються професійні літератори, діячі культури та мистецтва, представники засобів масової інформації, громадські діячі.

Кожен з членів журі протягом квітня-травня 2021 року ознайомлюється з конкурсними творами, викладає свої коментарі та виставляє бали за 10-ти бальною шкалою. Свої оцінки члени журі подають до робочої групи в електронному документі, оформленому наступним чином: код автора, бал, коментарі. Робоча група співвідносить коди з іменами авторів, після чого формує рейтинг переможців.

У випадку, якщо максимальний підсумковий бал буде рівним у двох і більше творів, голова оргкомітету і голова журі разом, використовуючи письмові коментарі членів журі, визначають твір/твори, що перемогли у конкурсі по номінаціях.

Нагородження переможців

Визначення переможців здійснює журі у кожній з 2-х номінацій за трьома віковими категоріями.

Переможцем конкурсу є особа (або кілька осіб), чий твір отримав максимальну кількість балів і визнаний найкращим у відповідній номінації.

Автори, які стали переможцями конкурсу в номінаціях „Проза” та „Поезія”  нагороджуються дипломами управління культури Херсонської міської ради за зайняте 1, 2 і 3 місце, а також пам’ятними подарунками.

Незалежно від номінації журі має право присвоїти окремі відзнаки:

- „Відкриття року” - найкращому молодому конкурсанту за твір, який ще не був опублікований;

- „Визнання” - за видатний вклад у розвиток мистецтва й багаторічну плідну та сумлінну працю;

- „Постать” - за кращий твір, присвячений видатній особистості Херсона: культурному, науковому діячу, політику, іншій видатній особистості;

- «Надія» - юному конкурсанту, який робить перші талановиті кроки у літературній творчості (у віковій категорії від 14 до 17 років).

За підсумками проведення конкурсу видається збірка творів переможців              V Міського конкурсу літературної  творчості ім. Миколи Братана (протягом липня – серпня 2021 року). Також, автор дає згоду на публікацію у будь-якому виданні, що запропонував оргкомітет конкурсу. Розповсюдження збірки проводиться протягом 2021 року на культурно-мистецьких заходах, серед бібліотечних закладів Херсона, професійних митців та діячів аматорського мистецтва.

Урочисте нагородження переможців відбувається у вересні-жовтні 2021 року.

Фінансування конкурсу

Фінансування конкурсу здійснюється за рахунок міського бюджету згідно з Міською програмою культурно-масових, мистецьких заходів і підтримки заходів у рамках проведення міжнародних, всеукраїнських, міських фестивалів та конкурсів на 2021 рік, а також інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.

Ще більше інформації про Херсон від наших партнерів

Віртуальний 3D Херсон

Тут Ви зможете побачити кращі куточки Херсона та області представлені у вигляді сферичних панорам і віртуальних турів.
 

Туристичні атракції Херсонщини

Хочете відвідати туристичні атракції у Херсонській області. Запрошуємо більше дізнатися про унікацьні місця.
 

Мандруй Херсонщиною

Херсонщини вражає красою: найбільша в Європі пустеля, безлюдні острови, природні парки - побачте все своїми очима.
 
 

Екскурсії по Херсону

ХерсON - проводить цікаві екскурсії по Херсону та області, займається дозвіллям, відпочинком, туризмом і пригодами.
 

TripMustGoOn

Ми зібрали цікаву інформацію, яскраві фото та фантастичні відео про південь, Херсон та можливості для вашого відпочинку.
 

Херсонщина туристична

Путівник по місцях дозвілля і відпочинку в Херсоні і області - запрошуємо дізнатися більше про неймовірні місця.
 
 
Хочете дізнатись більше про Херсон та його історію?    ТАК, ДІЗНАТИСЬ!

screenshot www.google.com 2018.12.15 16 59 58

Наша Адреса

Стратегічна мета розвитку м.Херсона - підвищення життєвого рівня городян на основі економічного зростання, підвищення рівня соціальних гарантій та поліпшення соціального обслуговування населення, забезпечення стабільного функціонування і розвитку систем забезпечення життєдіяльності міста.
Управління Культури
вул.Гімназична (Червоностудентська), 7
м. Херсон, Україна
+3 8 (0552) 32 17 18