(0552) 32-17-18  вул. Гімназична (Червоностудентська), 7

Шукати на сайті

Реєстрація

 

Положення про проведення

ХV Міського відкритого фестивалю дитячої творчості «ОСТРІВ РІЗДВА»

/на дистанційній основі/

1.Загальні положення

 

1.1 Міський відкритий фестиваль дитячої творчості «Острів Різдва» (далі – фестиваль) є просвітницько-виховним творчим проектом, що проводиться з метою збереження духовності, відродження національних, в першу чергу, регіональних фольклорних традицій, популяризації херсонських народних звичаїв та обрядів, розвитку дитячого театрального, хореографічного, вокального та образотворчого напрямків мистецтва.

1.2 Головними завданнями фестивалю є:

-   відродження й примноження надбань національної культури;

-   виявлення і підтримка обдарованих дітей;

-  сприяння потреби в дітей духовного самовдосконалення;

-   формування у дітей національно-патріотичних почуттів;

- надання можливості кожній дитині спробувати свої сили у різних жанрах художньо-естетичного напрямку, розкрити свій особистісний творчий потенціал;

- залучення дітей до змістовного дозвілля під час Новорічних та Різдвяних свят.

1.3. Організаторами фестивалю є управління культури та управління освіти Херсонської міської ради, Херсонська єпархія Української Православної Церкви.

1.4. Фестиваль проходить за підтримки Херсонського міського голови.

1.5. Ініціатором та засновником фестивалю є керівник відділу з питань сім`ї Херсонської єпархії Української Православної Церкви Протоієрей Іоанн Гордієнко.

2. Умови та порядок проведення фестивалю

 

2.1. Для підготовки і проведення фестивалю створюється організаційний комітет, персональний склад якого погоджується організаторами та засновником.

Оргкомітет має наступні повноваження :

-          здійснює координацію підготовки та проведення фестивалю з урахуванням ситуації щодо темпів поширення на території Херсона коронавірусної інфекції;

-          визначає склад журі конкурсної програми;

-          залучає до участі та сприяння в проведенні фестивалю державні установи та громадські організації;

-          забезпечує анонсування, висвітлення в засобах масової інформації заходів, які проводяться в рамках фестивалю.

-   здійснює іншу роботу, необхідну для проведення фестивалю.

2.2. У фестивалі можуть брати участь:

- учні та вихованці (творчі колективи та окремі виконавці) освітніх закладів, музичних шкіл, закладів культури клубного типу, інших мистецьких закладів для дітей та юнацтва м. Херсона та населених пунктів різних регіонів України;

- вихованці (творчі колективи та окремі виконавці) «недільних шкіл», які діють на базі храмів Української Православної Церкви (за згодою батьків);

- представники міжнародної творчої спільноти з числа дитячих колективів, які діють на базі закладів освіти та культури, національних культурних центрів, громадських організацій, при православних храмах тощо на території інших держав.

2.3. Журі оцінює виступ учасників в наступних номінаціях:

-   «художнє читання»;

-   «вокал»;

- «інструментальна музика»;

-   «театральне мистецтво»;

-   «хореографія»

/до участі у фестивалі допускаються творчі роботи, як синтез двох і більше номінацій/

2.4. На розгляд журі учасники можуть подати не більше 3-х тематичних виступів в обраній номінації.

2.5. У номінаціях «художнє читання», «вокал», «хореографія», «інструментальна музика» тривалість виступу не повинна перевищувати 5 хв, у номінації «театральне мистецтво» - 7 хв.

2.6. Фестиваль проводиться у два етапи:

І – відбірковий тур учасників конкурсної програми (на дистанційній основі) на фейсбук-сторінці «Культура Херсона» в події ХV Міський відкритий фестиваль дитячої творчості «ОСТРІВ РІЗДВА» (відбірковий тур) за посиланням:

//www.facebook.com/events/708580760103140/?active_tab=discussion

з 13 по 25 грудня 2021 року учасники завантажують конкурсне відео у згаданій події вказавши:

  • ПІБ учасника або назву колективу;
  • приналежність до закладу (організації, студії);
  • повну назву номеру;
  • ПІБ керівника (керівників)

!Під час публікації слід обов’язково поставити хештег: #фестиваль_острів_різдва

Вимоги до конкурсного відео:

  • хороша якість зображення та звуку;
  • належне художнє (сценічне) оформлення виступу;
  • наявність емблеми (логотипу) фестивалю під час запису відео

(довільної форми, розміру і якісних характеристик: фото, малюнок, нагрудний значок, банер тощо)

 

 

з 26 грудня 2021 по 06 січня 2022 року проходить дистанційне оцінювання відеозаписів членами журі та відбір фіналістів.

 

ІІ – Гала-концерт фіналістів на базі Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша (за умови «зеленого» чи «жовтого» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території міста Херсона) та віртуальний «Різдвяний марафон» у мережі інтернет на сторінках фестивалю.

а) Гала-концерт фіналістів проходить 14 січня 2022 року на базі Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша (за окремим планом із залученням провідних артистів обласного та всеукраїнського рівня, майстрів народного мистецтва, у т. ч. організацією благодійних акцій, художніх виставок тощо)

 

Учасники з інших регіонів України, які стали фіналістами, будуть запрошені для участі у Гала-концерті (за погодженням)

 

б) Віртуальний «Різдвяний марафон» проходить з 08 по 14 січня 2022 року на:

- фейсбук-сторінці «Культура Херсона»

//www.facebook.com/upkulthmr/events/?ref=page_internal

- сайті управління культури Херсонської міської ради

//go.kherson.ua/

- youtube-каналі фестивалю //www.youtube.com/channel/UCYPcmRSqkqNQTODltBKH3-Q

- інстаграм-сторінці

//www.instagram.com/ostrivrizdva/?utm_medium=copy_link

Невід’ємною частиною фестивалю є Свято Різдвяної Зірки - привітання мешканців міста з нагоди Різдва Христового дитячими творчими колективами. Умовою участі є наявність власноруч виготовленої Різдвяної Зірки. Загальний час виступу та презентації Різдвяної Зірки - до 2 хв.

За умови «зеленого» чи «жовтого» рівня епідемічної небезпеки поширення           COVID-19 на території міста Херсона, Свято Різдвяної Зірки пройде 08 січня 2022 року на території ТРЦ «Фабрика».

Крім того Свято Різдвяної Зірки пройде в режимі online 06-08 січня 2022 року. Кращі виступи будуть публікуватися під час Віртуального «Різдвяного марафону».

 

До участі у Святі Різдвяної Зірки запрошуються:

-          творчі колективи «недільних шкіл» Херсонської єпархії Української Православної Церкви та інші творчі об’єднання міста Херсона (за згодою), хто протягом 06-08 січня вітав місцеву громаду зі святом Різдва Христового та підготував тематичні фото та відеоматеріали своїх виступів (колядки, віншування, вертепи);

-          діти та молодь з різних куточків України, які шанують та продовжують українські народні традиції, хто підготував тематичні фото або відеоматеріали святкування Різдва Христового у сімейному колі з використанням необхідного атрибуту, символу свята – Різдвяної Зірки.

 

 

 

/дані матеріали потрібно завантажити протягом свята (06-08 січня) на фейсбук-сторінці «Культура Херсона» у події Міський відкритий фестиваль дитячої творчості «ОСТРІВ РІЗДВА» (Свято Різдвяної Зірки), вказавши вичерпні дані про учасників/

 

На запрошення організаторів, до «Різдвяного марафону» приєднаються провідні артисти, професійні творчі колективи Херсонщини, інші діячі культури та мистецтва, які виявили бажання записати різдвяне вітання херсонській спільноті і таким чином надихнути та підтримати співвітчизників у складний час пандемії.

 

3. Журі та критерії оцінювання

 

3.1. За погодженням голови оргкомітету формується склад журі, до складу якого входять фахівці закладів позашкільної освіти, мистецьких шкіл, закладів культури            м. Херсона, представники Херсонської єпархії Української Православної Церкви.

3.2. Критерії оцінювання :

- відповідність тематиці;

- виконавська та акторська майстерність;

- сценічна культура ;

- цілісність образу;

- якість музичного супроводу (при наявності);

- підбір сценічних костюмів;

- якість відео (для віртуального марафону)

- дотримання умов участі у фестивалі.

3.3. Члени журі за 5-бальною системою визначають фіналістів у кожній з номінацій (від 2-х до 4-х в кожній, з найбільшою кількістю балів). Голова журі вирішує спірні питання під час обговорення щодо визначення фіналістів. За рішенням журі, оргкомітет забезпечує виготовлення та вручення грамот і дипломів учасникам фестивалю, пам’ятних подарунків та сувенірів.

3.4. Юні учасники фестивалю, які відзначаться найбільшою кількістю переглядів на

- youtube-каналі фестивалю:

//www.youtube.com/channel/UCYPcmRSqkqNQTODltBKH3-Q

отримають приз глядацьких симпатій від організаторів фестивалю.

!Голосування проходитиме з моменту публікації до 12 січня 2022 року (до 21.00)

Окремими відзнаками будуть удостоєні учасники:

  • «За нові тенденції та креатив у святкуванні Різдва Христового» від засновника фестивалю протоієрея о. Іоанна Гордієнка;
  • «За херсонський колорит, відродження регіональних фольклорних традицій, популяризацію херсонських народних звичаїв та обрядів» від керівництва міста.

Конкурсні виступи фіналістів фестивалю, а також найбільш вдалі відео та фото учасників Свята Різдвяної Зірки також будуть розміщені на офіційному сайті управління культури міської ради //go.kherson.ua/

 

 

 

 

4. Фінансування

4.1.     Участь у фестивалі безкоштовна.

4.2.     Фестиваль може фінансуватися за рахунок благодійних внесків, спонсорської допомоги та інших надходжень, які не заборонені чинним законодавством України.

Контактні особи від оргкомітету:

 

Протоієрей Іоанн Гордієнко, керівник відділу з питань сім`ї Херсонської єпархії УПЦ           /тел. 0505767848/

Ноздріна Ірина Володимирівна, головний спеціаліст відділу з питань професійної та позашкільної освіти, виховної роботи управління освіти /тел. 0505563113/

Друзьякіна Марина Іванівна, головний спеціаліст управління культури /тел. 0667948714/

Ще більше інформації про Херсон від наших партнерів

Віртуальний 3D Херсон

Тут Ви зможете побачити кращі куточки Херсона та області представлені у вигляді сферичних панорам і віртуальних турів.
 

Туристичні атракції Херсонщини

Хочете відвідати туристичні атракції у Херсонській області. Запрошуємо більше дізнатися про унікацьні місця.
 

Мандруй Херсонщиною

Херсонщини вражає красою: найбільша в Європі пустеля, безлюдні острови, природні парки - побачте все своїми очима.
 
 

Екскурсії по Херсону

ХерсON - проводить цікаві екскурсії по Херсону та області, займається дозвіллям, відпочинком, туризмом і пригодами.
 

TripMustGoOn

Ми зібрали цікаву інформацію, яскраві фото та фантастичні відео про південь, Херсон та можливості для вашого відпочинку.
 

Херсонщина туристична

Путівник по місцях дозвілля і відпочинку в Херсоні і області - запрошуємо дізнатися більше про неймовірні місця.
 
 
Хочете дізнатись більше про Херсон та його історію?    ТАК, ДІЗНАТИСЬ!

screenshot www.google.com 2018.12.15 16 59 58

Наша Адреса

Стратегічна мета розвитку м.Херсона - підвищення життєвого рівня городян на основі економічного зростання, підвищення рівня соціальних гарантій та поліпшення соціального обслуговування населення, забезпечення стабільного функціонування і розвитку систем забезпечення життєдіяльності міста.
Управління Культури
вул.Гімназична (Червоностудентська), 7
м. Херсон, Україна
+3 8 (0552) 32 17 18